Historie

Stříbro bylo známé pro své léčivé a antimikrobiální vlastnosti po tisíce let.

Hippokrates, "otec medicíny", používal stříbro pro obnovu tkání a hojení ran.

Starověké civilizace jako např. Řecko a Řím používaly stříbro proti vzniku nebezpečných nákaz a k zabránění znehodnocení potravin.

Perský král používal stříbrné nádoby pro přepravu vody, aby se zabránilo kontaminaci.

V průběhu věků, byl "Kovový měsíc", jak bylo stříbro rovněž mnoha národy přezdíváno, efektivně používán k mnoha léčebným účelům.

Před rokem 1938 bylo koloidní stříbro považováno za hlavní antibiotickou léčbu ve Spojených státech a bylo předepisováno tisíci lékaři jako lék č.1. V té době bylo koloidní stříbro považováno za velmi high-tech (nejpokrokovější dostupnou léčebnou metodu). 

Antibiotické účinky stříbra byly prakticky užívány i našimi předky. Před příchodem ledniček bylo přes léto téměř nemožné uchovávat potraviny déle čerstvé. Naše babičky přidávaly do mléka stříbrnou minci jako ochranu před zkysnutím. Tato metoda k udržení čerstvého mléka je lehce vysvětlitelná, protože horní vrstva atomů stříbra takovéto mince reagovala se vzdušným kyslíkem na neviditelnou vrstvu oxidu stříbra. Po položení takovéto mince do mléka, putují tyto iony stříbra do tekutého média a ničí bakterie kyseliny mléčné, které jsou odpovědné za zkysnutí.

V posledních několika desetiletí byly učiněny v technologiích koloidního stříbra velké pokroky. Bylo provedeno mnoho testů v nezávislých lékařských laboratořích, díky čemuž byla provedena mnohá zlepšení týkající se bezpečnosti a účinnosti koloidního stříbra.

Churavějící Antibiotika

Bohužel, jakmile byla objevena tradiční antibiotika, postupně bylo zlikvidováno i klinické využití koloidního stříbra jako antibiotikum. Antibiotika byla nesprávně předepisována a brána jako lék pro běžná nachlazení, chřipky, běžné bakteriální a virové infekce, které na antibiotika nereagují.

Po několika desetiletí, kdy byla antibiotika předepisována více než měla, ztratila antibiotika svoji účinnost. Za posledních několik desítek let farmaceutické společnosti přesunuly své oblasti výzkumu a vývoje na lukrativnější léky. A tak omezený vývoj nových antibiotik nedrží krok s možnostmi bakterií stát se vůči antibiotikům rezistentními.

Zpět na koloidní stříbro

Koloidní stříbro je dnes považováno za nejuniverzálnější lék a svou povahou vlastní antibiotikům, které zabíjí bakterie, viry, plísně a další, a to vše bez vedlejších účinků. Ve skutečnosti se správně vyrobené koloidní stříbro prokázalo jako užitečné v boji proti více než 650 různým infekčním mikroorganismům.