Účinnost

Koloidní stříbro je univerzální prostředek, bez vedlejších účinků k léčení četných onemocnění. V mnohých pojednáních bylo prokázáno, že je účinné proti baktériím (např. stafylokokům a streptokokům), virům a plísním. Tito původci jsou během několika málo minut koloidním stříbrem usmrcováni. Koloidní stříbro může být použito k léčení nemocí, ale i k prevenci, protože podporuje imunitní systém a ulehčuje mu jeho funkci. 

Lidé

- koloidní stříbro podporuje rychlé hojení ran na těle: velmi účinně zabírá na popáleniny, omrzliny, proleženiny a jiná poranění kůže. Krom toho podporuje růst nové tkáně. Jak potvrzují oběti popálenin, stříbro urychluje hojení ran. Takže zde působí dvojitě, protože ochrana před infekcí u popálenin je velmi důležitá.

- zabíjí bakterie, které způsobují mokvání ran

- povzbuzuje organismus a urychluje regeneraci poškozené tkáně

- u lupenky je použitím koloidního stříbra je zaznamenána tvorba nové pokožky již po třech týdnech, terapie může trvat tři až osmnáct měsíců.

- zrychleje proces hojení ran u starších osob - možným způsobem podporuje produkci nediferencovaných buněk, které jsou potřebné k náhradě zestárlých buněk.

- vylučuje rtuť z těla, která je toxická a do těla člověka se nejčastěji dostává prostřednictvím amalgamových plomb nebo kovových nádobá či ryb, jež byly zamořeny rtutí - koloidní stříbro má schopnost rtuť neutralizovat a vylučovat z těla  

Zvířata

Princip používání koloidního stříbra je u zvířat obdobný jako u lidí.

- psům se přidává koloidní stříbro do pitné vody, krom toho, že psa zbavíte nežádoucích bakterií mizí i špatný dech

- štěňatům, morčatům a králíkům se injekční stříkačkou bez jehly vstřikuje koloidní stříbro opatrně do tlamičky

- kočkám se přidává do mléka nebo do stravy

- zvířatům můžete postříkat sprejem kožíšek, preventivním používáním koloidního stříbra se jim zlepší zdravotní stav, což poznáte i na zdravější a hezčí srsti

- papouškům a jiným opeřencům dáváme koloidní stříbro taktéž do vody na pití, zbaví se tak i parazitů při čištění peří

- koloidní stříbro se může příznivě projevit i jako prevence proti ptačí chřipce u všech zvířat

- přidáním koloidního stříbra do akvárií se zlepší nejen kvalita vody, ale časem se projeví i na lepším zbarvení rybiček. 

- aplikace koloidního stříbra podporuje účinné hojení ran - koloidní stříbro stříkejte na postižená místa. Masti s koloidním stříbrem mají tu nevýhodu, že je zvířata olizují a tím je odstraňují z postižených míst, proto by měly nosit obojek

Rostliny

- koloidní stříbro lze úspěšně použít u rostlin, které jsou napadány parazity (napadané listy postříkat rozředěným koloidním stříbrem a též tyto rostliny rozředěným koloidním stříbrem zalévat)

- přidání koloidního stříbra do vody s řezanými květy prodlouží jejich svěžest