Koloidní stříbro při onemocněních dýchacích cest

31.12.2011 02:17

Onemocnění dýchacích cest patří k nejrozšířenějším onemocnění, která každého z nás v nějaké formě občas navštíví. Jejich spektrum sahá od relativně neškodných omezení až po život ohrožující situace.

Rozlišujeme mezi horními cestami dýchacími (dutina nosní, vedlejší dutiny a hrtan) a spodními (larynx, dýchací trubice a plíce).  Mohou onemocnět mnohými způsoby a ztěžují nám život zejména v chladných ročních obdobích prostřednictvím chřipek nachlazení a v teplých ročních obdobích sennými rýmami.

Při normálním nádechu je vzduch v nosní dutině ohřát, vyčištěn a zvlhčen. Nosní sliznice se takto stará o možnost vyřazení vdechnutých choroboplodných zárodků imunitním systémem. Poté prochází vzduch hrdlem, okolo hrtanu skrz dýchací trubici do plic. Ústa hrají určitou roli při dýchání pouze v případě, že při námaze potřebujeme větší množství vzduchu, nebo v případě kdy je nos „ucpán“. Na vstupu do hltanu jsou umístěny mandle, jako součást imunitního systému.

Dýchací trubice se rozvětvuje na bronchy a tyto se dále větví  na jemnou síť, bronchioly, kterými jsou protkány plíce. Tyto bronchioly končí v plicních sklípcích (alveolách), kterých máme přibližně 850 milionů. Zde dochází za pomoci červených krvinek (erytrocytů) k výměně kyslíku z čerstvého vzduch za kysličník uhličitý z krve.

Takto rozmanitě jsou utvořeny naše dýchací cesty a takto rozmanité jsou i možná onemocnění. Nejdůležitější onemocnění dýchacích cest, při kterých můžeme použít koloidní stříbro, jsou popsána v dalších článcích.

Zpět