Jak je koloidní stříbro používáno?

31.12.2011 00:38

Kov s neomezenými možnostmi

Zvláštní předností koloidního stříbra je, že nemusí být používáno pouze univerzálně, ale i způsobem odpovídajícím
určité nemoci aplikováno. Protože je velmi dobře snášeno, jsou možnosti jeho použití téměř neomezené.

Vnější použití přichází v úvahu u kožních onemocnění jako akné, otevřené rány, opary, psoriasis, plísně a podobných potíží. Při těchto onemocněních můžou být postižená místa potírána látkou napuštěnou koloidním stříbrem. Jednou z osvědčených metod je přikládání obvazu napuštěného koloidním stříbrem např. při jizvách, řezných a tržných ranách.

Pro systematické užívání musí být koloidní stříbro užíváno orálně, tj. musí být požíváno. Protože je téměř bez chuti (mnozí označují chuť jako lehce kovovou) není to žádný problém. Doporučuje se však, tekutinu nepolknout okamžitě, ale nejprve ji ponechat několik vteřin pod jazykem (sublinguálně). Takto je část koloidního stříbra do těla přijata sliznicí v ústech a může být zabráněno usmrcení některých pro trávící systém důležitých bakterií.

Orální užívání se doporučuje například při parazitních nebo plísňových (Candida) problémech, chronické únavě a při bakteriálních a virových infekcí, ale i při mnoha dalších onemocněních.

Koloidní stříbro může být užíváno rovněž intravenózně. R.1918 zveřejnil například vědec T.H. Anderson Wells v renomovaném americkém zdravotnickém časopise Lancet tento postup při otravě krve. Rovněž po několikáté dávce v odstupu 48 hodin nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.

Při onemocněních ústní dutiny (zánět dásní, nachlazení atd.) je rozumné koloidním stříbrem kloktat a vyplachovat.

Koloidní stříbro je možné užívat rovněž jako oční kapky. Může být použito např. při zánětu spojivek nebo jiných zánětech očí.

Pokud má být koloidní stříbro účinné v tlustém střevě, musí být užíváno pokud možno s větším množstvím tekutiny aby nebylo resorbováno plně ještě před tím než dorazí do tlustého střeva. Následovně je důležité regenerovat přirozenou střevní flóru pomocí jogurtu nebo podobným prostředkem.

Další způsoby užívání jsou vaginální nebo rektální, ale také jako nosní nebo inhalační sprej.

Protože koloidní stříbro nezpůsobuje ani u takových citlivých tkání jako je oko žádné podráždění, je velmi vhodné jako první pomoc ve spreji při řezných ranách, zánětech, spáleninách a píchnutích insekty.

Zpět