Koloidní stříbro proti bronchitidě

31.12.2011 02:28

Bronchiální katar / bronchitis

Bronchitida

Bronchitidu, tedy zánět bronchiální sliznice, mohou vyvolat rozličná vnější dráždění. Tímto podnětem může být bakteriální infekce nebo alergická reakce (viz rovněž à Astma bronchiale). Zřídkakdy je vyvolána viry nebo plísněmi. Ale i vdechnutí jedů nebo akutní nedostatečnost levé srdeční komory může být vyvolávajícím impulsem pro bronchitidu.

Rozlišujeme mezi akutní a chronickou bronchitidou. První z nich nastupuje spolu s  à rýmou, à laryngitidou nebo à tracheitidou . Bronchitida se projevuje kašlem, vlhkým, chrčivým zvukem, zahleněním, zvýšenou teplotou a bolestmi na prsou. Hlen je zpočátku bílý a v dalším průběhu onemocnění se stává žlutým nebo dokonce hnědým.

Bronchiální buňky nejsou již schopny transportu škodlivin a takto je umožněn a podpořen vznik takzvané superinfekce. To znamená, že vniknuvší patogeny nejsou jako obvykle vyloučené a odkašlané ven, což může způsobovat další infekce.

Chronická bronchitida nastává dle pojetí světové zdravotnické organizace WHO tehdy, kdy „kašel a zahlenění trvá po většinu dní minimálně po dobu tří měsíců v rozmezí dvou po sobě jdoucích let“.  Významnou příčinou chronické bronchitidy je kouření. Je samozřejmostí, že první z opatření je v tomto případě odvykací kúra.

Mnoha lidem činí potíže se této zátěže zbavit, pokud si však uvědomíme přínos ke zlepšení kvality života, jsme tomuto cíli hned o kousek blíže.
Po dobu tří dnů vždy ráno, v poledne a večer 100 až 150 ml koloidního stříbra s 25ppm. Dále až do odeznění symptomů 2krát denně 100 až 150 ml. Navíc je možná i inhalace koloidního stříbra.

Jako další je doporučeno nakrájet jedné cibule najemno, poté zabalit do ubrousku a na noc položit na polštář.

Rovněž můžou být užívány přírodní sirupy proti kašli a hlen uvolňující preparáty.

Zásadou je dodržování zvýšeného přísunu tekutin.

Případy:

Můj vnuk měl díky opakovaným nachlazením časté absence ve škole a používal rovněž i sprej proti bronchitidě. Poté co po dobu jednoho roku užíval denně malou skleničku koloidního stříbra (25ppm), jeho absence přestaly a rovněž i sprej pro astmatiky nepotřebuje.

Po mnoho let trpím chronickou bronchitidou a onemocněními dýchacích cest. V posledním roce se problém velmi zmírnil. V roce 2004 jsem doplňkově navštěvoval solnou jeskyni a časté chřipky, kterými jsem v té době trpěl se díky stříbrné vodě výrazně rychleji vyléčily a bronchitida ani nepropukla. Pokud cítím, že se nemoc blíží, zvýším dávkování na tři dny na 3x denně 50 až 100 ml s 25ppm. Jinak užívám v akutních případech po dobu jednoho týdne denně 20 ml s 25ppm a poté dvakrát denně.

Moje bronchitida měla být dle lékaře léčena antibiotiky. Místo toho jsem užíval 3x denně 1 polévkovou lžíci koloidního stříbra (25ppm). Po deseti dnech jsem byl zdráv.

Zpět